Kurzy Tým Kontakty

Registrace Přihlášení EN

Kurz řízení osobních vozidel s balistickou ochranou

19000 Kč
2 dny/2 days
6

OBSAH KURZU

Se zhoršující se bezpečnostní situací po světě je stále více kladen důraz na bezpečnost a ochranu těch, kteří se v rizikových oblastech pohybují. Velký důraz je kladen na bezpečnost při přesunech a tak jsou využívány vozy s balistickou ochranou. Koncepčně většinou vychází z běžně dostupných vozů např. Toyota Land Cruiser J 100, J 200 s dodatečným pancéřováním dle dané specifikace. Účastníci kurzu se v něm seznámí s jízdními a technickými specifiky pro vozy s balistickou ochranou (B6) a rozdíly proti běžným vozům, jejich obsluhou a údržbou. Kurz je rozdělen do teoretické a praktické části.

Teoretická část - Základní rozdělení vozů (offroad , SUV, 4WD) a jejich rozdíly dle možného využití. Základní rozdíly mezi vozem s a bez balistické ochrany. Technika a ovládání vozů s balistickou ochranou. Nezbytné vybavení vozu, doporučené příslušenství pro zvedání, výměnu kol a vyprošťování vozu. Základní kontrola a údržba vozu za běžných a nestandartních podmínek. Zopakování základních řidičských dovedností (nastavení sedačky , úchop volantu...).

Praktická část - Fyzikální zákony a jejich fungování při jízdě vozidlem s balistickou ochranou (zrychlení, brždění, funkce ABS, váha vozu a její vliv na celkové ovládání). Vysvětlení a praktické odzkoušení pojmů jako je nájezdový a přechodový úhel, křížení nebo boční náklon. Funkce uzávěrek diferenciálů kdy a jak je použí. Vyproštění vozu a jeho tažení. Využití navijáku. Výměna kol. Jízda v koloně. Závěrečné praktické ověření všech dovedností v terénu. Kontrola vozů spojená s dotazy. Výdej certifikátů.

PRO KOHO JE KURZ URČEN

CÍL KURZU

PŘEDPOKLADY PRO ABSOLVOVÁNÍ KURZU

PŘIPRAVENÉ KURZY

courses.more.headline

Připraven začít ?Registrovat se
LEX
ARMED
DIGNITARY SERVICE
MINIMAL RISK
CB SERVIS CENTRUM
ČESKÁ ASOCIACE PPC 1500