Kurzy Tým Kontakty

Registrace Přihlášení EN

Kurz řízení osobních vozidel s balistickou ochranou

19000 Kč
2 dny/14 hodin - 2 days/14 hours
6

OBSAH KURZU

Se zhoršující se bezpečnostní situací po světě je stále více kladen důraz na bezpečnost a ochranu těch, kteří se v rizikových oblastech pohybují. Velký důraz je kladen na bezpečnost při přesunech a tak jsou využívány vozy s balistickou ochranou. Koncepčně většinou vychází z běžně dostupných vozů např. Toyota Land Cruiser J 100, J 200 s dodatečným pancéřováním dle dané specifikace. Účastníci kurzu se v něm seznámí s jízdními a technickými specifiky pro vozy s balistickou ochranou (B6) a rozdíly proti běžným vozům, jejich obsluhou a údržbou. Kurz je rozdělen do teoretické a praktické části.

Teoretická část - Základní rozdělení vozů (offroad , SUV, 4WD) a jejich rozdíly dle možného využití. Základní rozdíly mezi vozem s a bez balistické ochrany. Technika a ovládání vozů s balistickou ochranou. Nezbytné vybavení vozu, doporučené příslušenství pro zvedání, výměnu kol a vyprošťování vozu. Základní kontrola a údržba vozu za běžných a nestandartních podmínek. Zopakování základních řidičských dovedností (nastavení sedačky , úchop volantu...).

Praktická část - Fyzikální zákony a jejich fungování při jízdě vozidlem s balistickou ochranou (zrychlení, brždění, funkce ABS, váha vozu a její vliv na celkové ovládání). Vysvětlení a praktické odzkoušení pojmů jako je nájezdový a přechodový úhel, křížení nebo boční náklon. Funkce uzávěrek diferenciálů kdy a jak je použí. Vyproštění vozu a jeho tažení. Využití navijáku. Výměna kol. Jízda v koloně. Závěrečné praktické ověření všech dovedností v terénu. Kontrola vozů spojená s dotazy. Výdej certifikátů.

PRO KOHO JE KURZ URČEN

CÍL KURZU

PŘEDPOKLADY PRO ABSOLVOVÁNÍ KURZU

VYPSANÉ TERMÍNY

Termín zatím nebyl vypsán

Další kurzy z této kategorie

Připraven začít ?Registrovat se
LEX
ARMED
DIGNITARY SERVICE
MINIMAL RISK
CB SERVIS CENTRUM
ČESKÁ ASOCIACE PPC 1500