Kurzy Tým Kontakty

Registrace Přihlášení EN

Aktivní střelec

Cílem kurzu je prostřednictvím praktických cvičení odborně vyškolit a připravit jedince na střelecko - taktickou konfrontaci s aktivním střelcem

6000 Kč
2 dny/16 hodin - 2 days/16 hours
9

OBSAH KURZU

V průběhu prvního dne tohoto dvoudenního kurzu se seznámíme s CASE STUDIES nejznámějších útoků aktivních střelců jak v ČR, tak i ve světě. Seznámíme s konceptem Active Shooter. V rámci teoretických přednášek se bude rozebírat taktika a strategie zákroku, cíle a taktika útočníků, vliv fyziologických procesů pod stresem na proces rozhodování a jednání, vybavení a výzbroj atd. Součásti kurzu je nácvik praktických cvičení se zaměřením na základy přístupu a vstupu do budov, vytvoření prvního dvojčlenného týmu, pravidlo 360°, vytváření 2, 3 a 4 členných týmů a jejich nezávislé taktické přesuny, velení a kontrola, vstup a převaha na vstupním bodě, „čištění“ místností, vyhledávací a kontaktní mód a záchrana a evakuace z budov.

Celý druhý den bude věnován praktickým cvičením podle námětu instruktorů. Soustředíme se na práci v budově a prostoru před budovou, budeme procvičovat vyhledávací a kontaktní mód a eliminaci útočníka včetně evakuaci zraněných a soustřeďování zachráněných osob mimo nebezpečnou zónu.

Taktika střelby a postupu proti AS byla vyvinuta našim externím instruktorem Deanem Hutson z USA. V současné době je kurz AS prováděn našimi vlastními instruktory proškolenými a mezinárodně certifikovanými, přičemž v kurzu jsou vyučovány integrované taktiky vylepšené nejnovějšími poznatky z krizových událostí zejména z USA, Francie, Německa a České republiky.

V ceně kurzu je zahrnuto zapůjčení zbraní výcvikového systému UTM (více na https://utmworldwide.com/) včetně 50 ks nábojů.

V ceně kurzu není zahrnuto ubytování a strava.

PRO KOHO JE KURZ URČEN

Tento kurz je určen pro jedince, kteří si umí sami sebe představit v roli člověka, který se ocitnul „prvním na místě“ a je odhodlán přibrzdit nebo zcela zastavit AS v jeho činnosti než se dostaví hlídka Policie.

CÍL KURZU

Cílem kurzu je prostřednictvím praktických cvičení odborně vyškolit a připravit jedince na střelecko - taktickou konfrontaci s aktivním střelcem

PŘEDPOKLADY PRO ABSOLVOVÁNÍ KURZU

Chrániče zraku

Oblečení dle ročního období, které se může ušpinit

Pevný (taktický) opasek

Pevná obuv

Opaskové pouzdro na Glock 19 nebo 17 (může být i zapůjčeno) a na zásobníky

Poznámkový blok a psací potřeby

VYPSANÉ TERMÍNY

Termín zatím nebyl vypsán

Další kurzy z této kategorie

Připraven začít ?Registrovat se
LEX
ARMED
DIGNITARY SERVICE
MINIMAL RISK
CB SERVIS CENTRUM
ČESKÁ ASOCIACE PPC 1500